Menu
Sepetiniz

Kantaron Yağı

Kantaron Yağı

KANTARON YAĞI

Net:100 Ml.

%100 Saf olup herhangi bir seyreltme işleminden geçmemiştir. Bebeklerde oluşan pişik yaralarının tedavisinde kullanılır.

 

Bebeklerin karın ağrısı çekip uzun süreli ağladığı dönemlerde bebeğin karnına sürülmesi tavsiye edilir. Kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde kullanılır.

 

Güneş yanıklarında kullanılır. Hücre yenileyici özelliğinden dolayı yaraların çabuk ve iz bırakmadan kapanmasında, sivilce ve aknelerin kısa sürede giderilmesinde, kuru ve çatlamış ciltlerde onarım yaparak, cildin neredeyse pürüzsüz ve yumuşak bir hale gelmesinde etkili olduğu gözlemlenmiştir.

 

Uyku problemlerinin giderilmesinde, bitkinlik, yorgunluk ve sürekli bir baş ağrısı halinin ortadan kaldırılmasında etkili olduğu gözlemlenmiştir.

 

Hafif ve orta derece depresyon hallerinde, anksiyete bozukluklarında doğal bir antidepresan olarak kullanıldığı görülmüştür.

 

Bitkide bulunan "hypericin" adlı etken madde ve bu maddenin serotonin (mutluluk hormonu) salgısını arttırıcı özelliği, depresyonda etkili olduğu gözlemlenmiştir.

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

 

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

 

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

 

Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için merhaba@egeusulu.com mail adresimize ya da 0 531 651 84 64 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

Kaynakça: Geçmişten Günümüze Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Kullanılması ve Ekonomik Önemi (E. Faydaoğlu, M. Saip Sürücüoğlu-Kastamonu Ünv. Orman Fakültesi Dergisi),

 

Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Antimikrobiyal, Antioksidan Aktiviteleri ve Kullanım Olanakları (EÜFBED-Fen Blimleri Enstitüsü Dergisi), Fer Şifalı Bitkiler (Sosyal Medya Hesabı), Ekoorganik (Web Sitesi)

Yorum Yap

Kötü İyi
  • Stok: Mevcut
85,00₺
Vergiler Hariç: 85,00₺
Çerez Politikası
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz.