80 milyon yıllık geçmişe sahip olan incir ile, doğanın bize sunduğu en büyük mucizelerden biri olarak kabul edilen zeytinyağını birleştirdiğinizde bakın neler oluyor?80 milyon yıllık geçmişe sahip olan incir ile, doğanın bize sunduğu en büyük mucizelerden biri olarak kabul edilen zeytinyağını birleştirdiğinizde bakın neler oluyor?

Yüksek oranda içerdiği protein, vitamin ve mineraller sayesinde vücut gelişimimiz için oldukça faydalı besinlerden biri olan kuru inciri zeytinyağının içerisinde bekletirseniz, sağlığınız için mucize faydalar görebilirsiniz. Ünlü tıp bilimcisi İbn-i Sina'nın bu mucizevi tarifinini sizler için Türkiye'nin her yerine gönderiyoruz.


Zeytinyağlı İncir Kürü Nasıl Hazırlanır?


İhtiyacınız olan iki şey: İyi bir incir ve iyi bir zeytinyağı. Tercihen, 5-6 adet inciri zeytinyağlı bir kavanozun içerisine koyun ve ağzını kapatın. Bu kavanozu 4-5 gün boyunca bekletin ve bu sürenin sonunda sabah, akşam olacak şekilde günde iki kere tüketin. Kavanoza koyacağınız incir ve zeytinyağının bir sınırı yoktur, göz kararı olarak ne kadar tüketmek istediğinize göre yerleştirebilirsiniz.


Zeytinyağlı incir kürü;


Kabızlığı gideriyor, bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Boğaz enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı oluyor. Kalp sağlığını koruyor. Hafızayı güçlendiriyor. Kolestrolü düzenliyor. Diş sağlığını kuvvetlendiriyor. Zayıflamaya yardımcı oluyor.


Doğal Kuru İncir ve Zeytinyağı


Bu makaleyi okumakta olduğunuz internet sitemiz egeusulü.com olarak Ege’nin en verimli topraklarından yöresel ürünleri Türkiye’nin her yerine ulaştırıyoruz. 900 rakımlı yayladaki bahçemizden seçilmiş kuru incirlerimiz ve gönül rahatlığıyla yemekleriniz ile salatalarınızda tüketebileceğiniz soğuk sıkım zeytinyağımız ile hazırladığımız İNCİR VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ'nü hemen şimdi alt kısımdan sipariş verebilirsiniz.