Menu
Sepetiniz

Üyelik Sözleşmesi

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, "EgeUsulü.com" ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metin durumundadır.


EgeUsulü.com için her ne şartta olursa olsun müşteri memnuniyeti ve müşteri yorumları esastır.


Sipariş Gönderimleri ve Teslimat

Hafta içi saat 15:30'a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimatlar yalnızca şirketimiz tarafından belirlenen kargo şirketi vasıtası ile teslim edilir.


Siparişlerinizde kargo ücreti, EgeUsulü.com tarafından karşılanır. Müşterilerimiz sipariş ettiği ürünleri teslim alırken herhangi bir ekstra ücret ödemez.

 

Sipariş edilen ürün, müşterilerimizden farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.


Müşterilerimiz siparişlerini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli, hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak sisteme bildirilecektir.

 

Müşterilerimiz internet sayfasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. EgeUsulü.com'dan satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet edenlere gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse web sitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz ve/veya birinci derece velisi sorumlu olup; her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.


EgeUsulü.com'da vergi hariç (Tax free) satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlerde K.D.V uygulanır ve belirtilen fiyatlara K.D.V dahildir. İnternet adresi ve sanal mağazasında önceden bildiride bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitemizi kullanan tüm ziyaretçilerimiz; yukarıda açıklanan bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar. 


Havale ödemesi seçeneğiyle verilen siparişlerde, siparişin ücreti 3 gün içerisinde yapılmazsa sipariş otomatik olarak iptal edilecek ve 3 gün boyunca o müşteri için ayırtılmış ürün stoklara yeniden eklenerek satışa çıkarılacaktır. Bu durumdan ötürü siparişin iptal edilmesi ve stoğun bitmesi ile müşterinin o ürünü tekrar sipariş edememesi gibi durumlardan şirketimiz sorumlu değildir. 


Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile sipariş veren/alıcının veya satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz sitemizde yer alan tüm sözleşmeler ve kullanım hakları koşullarını kabul etmiş sayılır.MADDE 1- SÖZLEŞMENiN TARAFLARI:

SATICI: KARYA GRUP GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ / EGEUSULÜ.COM

ADRES: Aydoğdu mh. Mimar Sinan cd. No:99/B Nazilli/AYDIN 

VERGİ DAİRESİ: NAZİLLİ V.D

TELEFON: 0 531 651 84 64

 

Web Adresi: www.egeusulu.com 

E-posta: merhaba@egeusulu.com

 

ALICI:

EgeUsulü.com internet adresi üzerinden sipariş verenler.

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENiN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.egeusulu.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. EgeUsulü.com internet sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


MADDE 3- MAL/HİZMETİN TESLİMİ: Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla teslim edilecektir.


MADDE 4- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat masrafları alıcıya aittir. Kargo ücreti sabit 25 TL’dir. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 15:30'a kadar verilen siparişler, aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo firması tarafından yapılacak teslimat ise; firmanın yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 iş günü içerisinde teslim edilir. Bu süreyi aşan durumlarda satıcı devreye girerek, teslimat takibini alıcı adına yapar ve gelişmeleri alıcıya bildirir. İade edilen ürünler için öngörülenin dışında bir taşıyıcıyla iade yapılması durumunda iade masrafı tüketici tarafından karşılanır. Aksi durumda iade teslim alınmayacaktır.

 

MADDE 5- ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. 

 

MADDE 6- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. 

 

MADDE 7- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HIZMETİN ÖZELLİKLERİ: Mal/hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli EgeUsulü.com web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 

MADDE 8- MAL/HIZMETİN PEŞİN FİYATI: Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

   

MADDE 9- CAYMA HAKKI: Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkından, belirtilen süre içerisinde ürünün ambalajında ve kullanılmamış, zarar görmemiş şekilde olması şartıyla yararlanılabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı'ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde Satıcı’nın yukarıda bildirilen adresine iadeli taahhütlü posta, faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, Alıcı'ya teslim edilen ürün/ürünlerin Satıcı'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının Satıcı'ya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli Alıcı'ya iade edilir. Cayma hakkının 7 gün içinde kullanılması halinde ürün/ürünler Satıcı'ya, Alıcı tarafından kargo ile iade edilir ve bu durumda kargo ücreti Satıcı'ya aittir.


Cayma hakkı bildiriminin yapılmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin Alıcı'nın ödeme yaptığı banka hesabına / kredi kartı hesabına iade edilmesi için Satıcı ilgili banka için gerekli bildirim ve girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesi işlemi esnasında bankadan kaynaklanan aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, ilgili bakanlıkça ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Çerez Politikası
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz.