20 yıl... Dile kolay.
Önce Yenipazar, ardından Nazilli.
Image
Image

Doğa, tarım ve yeşil ile dolu bir yolculuğa çıkmak, Öğrencilerinin "Osman Hoca"sı olan babamla eskiden beri süre gelen bir hayalimizdi. :)


Babam emekli oldu... Dünya listesinde Türkiye'yi, Türkiye listesinde de Aydın'ı ilk sıraya yazdıran kuru incir ilham kaynağımız oldu. Aydın, incir başta olmak üzere yöresel ürünler konusunda çok önemli bir coğrafya... Bahçemiz ise Aydın'ın en yüksek noktasında. Bu bölgenin insanı olarak artık hayalimizi gerçekleştirmenin, bu topraklara hizmet etmenin, doğanın sesini dinlemenin ve elimizi toprağa değmenin vakti gelmişti.

"Daha fazla beklemeye gerek yok" dedik.
Image

Bu bölgenin ürünlerinin doğallığını bilen,


Zeytinyağındaki o has zeytin kokusunu yeniden hissetmek isteyen,


Dalında doğal kurutulmuş inciri içerisindeki balıyla birlikte tüketmek isteyen ve sofralarında "Ege" özlemi çekenleri Ege'nin en verimli topraklarında yetişen ürünlerle buluşturmak için 2017'de harekete geçtik.


Çünkü "buradayız ve bu topraklara karşı bir sorumluluğumuz var" diye düşündük.


Aile şirketimizi kurduk, yolculuğa başladık. :) 


Hikayemizin yani her şeyin başladığı köyümüz; batısında Çine, güneydoğusunda Bozdoğan, kuzeydoğusunda da merkez ilçemiz Yenipazar'ı gören Madran Baba Dağı'nın etekleri altında yer alıyor. Çevresi "yeşil denizlerle" yani ağaçlarla dolu bir dağ köyü.

Peki ne yapıyoruz?
Ana ürünümüz kuru incir. Markamızın logosunda, incir ve incir yaprağından ilham aldık.
Image

Ege Usulü'nden satın alacaklarınız, Yenipazar'ın yaylasındaki bahçemiz ve doğrudan bu bölgedeki yerel üreticilerin, dostlarımızın ürünleri.


Ürünlerimizin bir bölümünü bizzat kendimiz üretiyoruz. Bir bölümünü de hijyen, teknik ve yasal şartlara uygun olarak bizim için üretim yapan aile dostlarımız ile köyümüzün sakinlerinden tedarik ediyoruz. Böylelikle kendilerine de -naçizane- destek oluyoruz.


Paketleme ve kargo sevkiyatını Nazilli'deki iş yerimizden yapıyoruz.
Image

En çok merak edilen ve en çok tercih edilen ürünlerimizden biri olan domates soslarımız ile salçalarımız başta olmak üzere pek çok konuda da annemden güç alıyoruz. Sağolsun! :)


Tüm ürünlerimiz için en doğalı haricinde ikinci bir seçeneğimiz kesinlikle olmuyor. "Organik" kelimesinin pazarlama gücünün arkasına sığınmayı sevmiyoruz ancak sofralarınıza katkısız ürünler ulaştırma konusunda gerçekten hassas olduğumuzu gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz. Bizim doğallığımız, size karşı samimiyetimizden geliyor.


Doğallığını sekteye uğratacak hiçbir ürüne Ege Usulü markamız altında yer vermiyoruz.


Ege Usulü'ndeki tüm ürünler, "en doğal haliyle" adresinizde oluyor.


Bitirirken...


Ege Usulü;

  • Artık birbirinden farklı 60'tan fazla ürünün yer aldığı; doğrudan bu bölgenin, bu toprakların markası. :)
  • Doğa aşığı bir emekli öğretmen ve ailesinin, gerçeğe dönüştürdüğü hayali.


Ege'den selamlar, sevgiler!


Atakan Uslu


EgeUsulü.com; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından denetime tabi bir işletme ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanmış tescilli bir markadır.

Bir mesaj kadar uzağınızdayız.